pl | en | es

stomatologia zachowawcza

 Stomatologia zachowawcza zajmuje się głównie zapobieganiem oraz leczeniem skutków najbardziej rozpowszechnionej choroby zębów, jaką jest próchnica. W obrębie zadań tej dziedziny stomatologii znajduje się także uzupełnianie ubytków zębów innego pochodzenia (starcie szkliwa, erozja kwasowa). Obecnie leczenie ubytków  stało się całkowicie bezbolesne. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów, może być wykonane w bardzo estetyczny sposób, przywracając zębom ich naturalne właściwości.
 

Wypełnienie zęba

Niestety, czasem pomimo mycia zębów oraz dbania o higienę jamy ustnej bakterie wygrywają z mechanizmami obronnymi  zębami.Tworzy się próchnica i powstaje ubytek tkanek zęba. Aby zapobiec dalszemu zniszczeniu struktury szkliwa i zębiny konieczne jest usunięcie próchnicy. Gdy usuniemy próchniczo zmienione tkanki zęba, miejsce w którym była próchnica wypełniamy specjalistycznym materiałem. Potocznie Pacjenci nazywają to "założeniem plomby".
 

Znieczulenia

Znieczulenia zapewniają bezbolesność podczas zabiegu, są skuteczne i bezpieczne - zarówno dla kobiet w ciąży, dzieci, jak i pacjentów ze schorzeniami serca.